wesolowka.pl

Zaplanuj wakacje na polskiej wsi

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wczasy nad morzem, a dobre zagospodarowanie oraz malownicza okolica są jej wielkimi walorami. Jastrzębia Góra ma się czym pochwalić, a czekające tu atrakcje mogą na każdym z nasz robić ogromne wrażenie. Co warto wiedzieć na temat tego nadbałtyckiego kurortu? W jaki sposób można spędzić wolny czas na jego terenie?

Jastrzębia Góra – niesamowita, nadmorska miejscowość

Jastrzębia Góra to piękne plaże oraz kąpieliska, na których chętnie spędzają wolny czas miłośnicy plażowania i kąpieli w morzu. Nie brak tu również ciekawych miejsc dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek oraz spacery na łonie natury. Dla takich osób kuszącym celem wycieczki na terenie Jastrzębiej Góry może się stać Lisi Jar, uznawany za jedno z najciekawszych miejsc leżących w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ten wąwóz zachwyca swą scenerią, a spacery po jego dnie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Innym miejscem, które warto odwiedzić w tym kurorcie, jest Gwiazda Północy – słynny obelisk, stojący w miejscu najbardziej wysuniętym na północ.

Podsumowanie artykułu o Jastrzębiej Górze

Kto znajdzie tanie noclegi w Jastrzębiej Górze, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po terenie rezerwatu Beka. Jest on nie lada gratką dla wszystkich miłośników przyrody, znanym z ciekawych skupisk roślinności słonolubnej oraz z idealnych warunków do prowadzenia ornitologicznych obserwacji. ]

Z Jastrzębiej Góry można się też wybrać na Przylądek Rozewski, do którego prowadzi ciekawa ścieżka dydaktyczna. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wypoczynek w rejonie Jastrzębiej Góry sprawi nam wiele radości, a wspomnienia w wypoczynku nad morzem na długo zapiszą się w naszej pamięci.

Więcej artykułów o atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.pomorzanie.pl/.