wesolowka.pl

Zaplanuj wakacje na polskiej wsi

Wakacje w Grecji

grecja

Zbliżający się sezon urlopowy sprzyja poszukiwaniom interesujących ofert. Biura podróży zachęcają nas do różnego rodzaju wycieczek połączonych ze zwiedzaniem. Wakacje w Grecji to doskonały sposób na poznanie lokalnych specjałów i odwiedzenie ciekawych miejsc. Grecja to kraj położony w południowo – wschodniej części Europy. Graniczy z czterema innymi państwami Albanią, Macedonią, Bułgarią oraz Turcją. Greckie lądy oblewają Morza (Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Jońskie i Morze Śródziemne).

Wakacje w Grecji cieszą dużą, rosnącą z roku na rok popularnością. Piękne piaszczyste greckie plaże, urokliwe zatoczki oraz lazurowe wody przyciągają, co roku tysiące turystów. Grecja jest kolebką cywilizacji, tutaj narodziła się filozofia i tutaj też narodził się teatr. Starożytna budowla teatru w Epidauros przyciąga rzesze zwiedzających. Budowla zachowana jest w dobrym stanie i nadal wystawiane są tam dramaty greckich dramaturgów. Doskonała akustyka teatru sprawia, że nawet z najdalszych rzędów teatru słychać szepty ze sceny.

Greckie wyspy oferują turystom wspaniałą pogodę, piękne plaże o niezwykłym kolorze piasku i lazurowe czyste morze. Spędzając, wakacje w Grecji możemy, odwiedzić liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Meteory (masyw ze skał i piaskowca), akropol ateński, świątynia Posejdona a właściwie jej ruiny znajdujące się na przylądku Sunion to tylko jedne z wielu licznych atrakcji turystycznych. Wybierając Grecję, jako miejsce naszego wypoczynku mamy możliwość wyboru rejonu zgodnie z naszymi upodobaniami. Piękne plaże z różowym piaskiem, zabytki i niezamieszkałe już dziś wioski, piękna dziką przyrodę, hotele, kurorty – to wszystko znajdziemy w Grecji kontynentalnej oraz na greckich wyspach.

Odwiedź także kazimierz24.pl, gdzie będziesz mógł przejrzeć wszystkie najciekawsze miejsca i najpiękniejsze atrakcje Kazimierza i okolic.