wesolowka.pl

Zaplanuj wakacje na polskiej wsi

Ciekawe atrakcje turystyczne na Kaszubach

Szukasz ciekawego miejsca, które można odwiedzić wraz z rodziną?

Chcesz pokazać swoim dzieciom zakątki Polski? Kaszuby zachwycają różnorodnością i wieloma atrakcjami dla każdego kto chce poczuć bliskość natury z nutką nowoczesności.

Co warto zobaczyć na Kaszubach?

Wybierasz się na północ Polski i chcesz zaplanować podróż? Ciekawe atrakcje turystyczne na Kaszubach znaleźć można w wielu tamtejszych miejscowościach.

Zarówno małych jak i dużych z pewnością zaintryguje Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie. Miejsce to przepełnione jest miniaturowymi odpowiednikami najpopularniejszych zabytków z całego świata. Na terenie parku znajduje się również Gabinet Śmiechu, Mini Zoo czy też Park Gigantów. W parku przez cały dzień wspaniale może bawić się cała rodzina.

Będąc na Kaszubach nie można pominąć Szymbarku, który przepełniony jest atrakcjami. Na terenie skansenu znajdują się restauracje, Dom Sybiraka, który jest wiernym odwzorowaniem chatki, w jakiej niegdyś zamieszkiwali mieszkańcy Syberii. Warta obejrzenia jest najdłuższa deska świata, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Szymbark wiele turystów odwiedza aby na własne oczy zobaczyć i odwiedzić dom do góry nogami. Jest to niepowtarzalny dom zbudowany na konstrukcji dachu. Odwiedzając go masz gwarancję niezapomnianych wrażeń i zawrotu głowy. W portalu e-warmia.pl znajdziesz cały artykuł poświęcony właśnie tej nietypowej atrakcji, odnajdziesz go pod tym linkiem: https://www.e-warmia.pl/dom-do-gory-nogami-na-kaszubach-dlaczego-warto-zobaczyc/.

Niepowtarzalny kaszubski krajobraz

Kaszuby zachwycają bardzo zróżnicowanym krajobrazem. Liczne jeziora, położone w malowniczych miejscowościach sprawiły, że bardzo rozwinął się tamtejszy biznes turystyczny. Każda miejscowość położona w pobliżu jezior posiada wiele domków letniskowych, pensjonatów oraz pól namiotowych.

Na strzeżonych kąpieliskach funkcjonują wypożyczalnie sprzętu wodnego, między innymi rowerków i kajaków. Podsumowując, będąc na Kaszubach z pewnością nie zaznasz nudy.