wesolowka.pl

Zaplanuj wakacje na polskiej wsi

Toruńskie skarby: co warto zobaczyć?

torun-atrakcje

Toruń jest wspaniałym miastem, któremu bardzo chętnie poświęcają swój czas miłośnicy architektury i historii. Wycieczki po tym mieście są też nie lada gratką dla miłośników astronomii, dla których miasto to jest przede wszystkim miejscem narodzin Mikołaja Kopernika. Co warto zobaczyć w Toruniu? Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po jego terenie?

Skarby toruńskiej architektury

Wycieczki po Toruniu to szansa na ujrzenie wielu ciekawych zabytków, w gronie których nie brak cennych perełek architektury gotyckiej. Jedną z tych najciekawszych jest ratusz, będący główną ozdobą toruńskiego rynku. Warto też zwrócić uwagę na tak ciekawy zabytek sztuki sakralnej, jakim jest kościół św. Jakuba oraz na liczne kamienice mieszczańskie, będące cenną ozdoba tutejszej starówki.

Toruń muzealny – gdzie warto się wybrać?

Spacery po historycznych uliczkach to wspaniała przygoda, warto jednak pamiętać, że pobyt w Toruniu można sobie uatrakcyjnić wizytami w tutejszych placówkach muzealnych. Jedną z tych najciekawszych jest Muzeum Toruńskiego Piernika, z którym o uwagę gości konkuruje Żywe Muzeum Piernika. Te miejsca oczarują nie tylko miłośników słodkich wypieków, a wizyta w ich murach każdemu – bez względu na wiek – dostarczy niezapomnianych wrażeń. Warto też zwiedzić te wystawy, które przypominają o życiu Mikołaja Kopernika. Nie lada gratką stanie się wizyta w rodzinnym domu astronoma, w którego murach czeka dziś na zwiedzających ciekawa ekspozycja. Godnym polecenia obiektem jest też planetarium, w którym można poszerzyć swą wiedzę o kosmosie, a przy okazji zapoznać się z naukowym dorobkiem Kopernika.

Koniecznie dowiedz się też, jakie atrakcje w Toruniu są najlepsze.

Toruń – raj dla amatorów pięknych widoków

Miejsc, które mogą nas oczarować pięknymi widokami, jest na terenie miasta sporo. Spacery nad Wisłą, wizyta na ratuszowej wieży – oto wybrane propozycje, z jakich mogą skorzystać turyści. Kto chce jednak nacieszyć się najpiękniejszą panoramą tego miasta, ten powinien zatrzymać się przy Platformie Widokowej „Panorama Torunia”. Z tego miejsca roztacza się wspaniały pejzaż, który na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

Zwiedzanie Torunia to wyjątkowa podróż w czasie oraz niezwykła przygoda, która na długo pozostanie w pamięci każdego z nas. Kto znajdzie tanie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł spędzać więcej czasu w tutejszych galeriach i muzeach, będzie też mógł urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Dzięki temu czas spędzony w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika dla nikogo nie będzie czasem straconym, a pobyt w Toruniu na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.