w , ,

Studentka ze Olsztyna obraża obywatelkę Ukrainy! Internauci zareagowali!

“Je**na sprzątaczka” – Mówi na nagraniu Polka

Studencka Wydziału Medycznego w Olsztynie w wulgarny sposób opowiada przeżytą przez siebie historię w jednym z pociągów. Opowieść skupia się wokół ukraińskiej pasażerki, z którą podróżowała. Niezależnie od tego, ile racji jest w słowach młodej dziewczyny, jej słownictwo i szacunek do innych można poddać w wątpliwość. Co ciekawe, wyżej wspomniana wypowiedź została opublikowana w internecie, by mogła się z nią zapoznać większa liczba osób.

Reakcja uczelni była natychmiastowa

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w odpowiedzi na nagranie podjął natychmiastowe kroki – dokonał zawieszenia młodej dziewczyny w prawach studenta. Poza tym na stronie uczelni pojawiło się oświadczenie krytykujące zachowanie studentki:

Odnosząc się do opublikowanej w sieci Internet wypowiedzi jednej z naszych studentek, która w sposób skandaliczny odnosiła się do osób narodowości ukraińskiej, informujemy, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niezwłocznie podjęły działania przewidziane przepisami prawa wobec autorki tej wypowiedzi, zawieszając ją w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w Uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Uniwersytet jako ośrodek współtworzący naukę i kulturę jest miejscem wymiany poglądów w dyskusji akademickiej. Nie ma i nigdy nie będzie w Uniwersytecie miejsca na przejawy zachowań o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, czy okazujących pogardę względem osób innej płci, rasy, pochodzenia etnicznego, narodowości, religii, wyznania, światopoglądu, niepełnosprawności, wieku, orientacji seksualnej bądź gorzej sytuowanych. Jako społeczność Uniwersytetu, dla której istotna jest idea otwartości i tolerancji wyrażamy dezaprobatę i sprzeciw wobec takiego myślenia i postępowania

Zawieszenie w prawach studenta niewątpliwie było dla dziewczyny niespodzianką. Czy przemyśli swoje zachowanie?

Co myślicie o tego typu filmach? Reakcja Uniwersytetu była odpowiednia? 


Źródło: popularne.pl , YouTube, Kurierolsztyński

Co myślisz?

Marta

Napisane przez Marta

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Żona Sławomira topless na Instagramie! Co na to fani?

Pierwsza praca córki prezydenta! Zobacz, ile zarabia Kinga Duda!