500 plus to największy program socjalny partii Prawa i Sprawiedliwości. Choć nie każdy popiera tą ideę, wygląda na to, że pieniądze nadal będą wypłacane rodzinom. Część partii chce zlikwidować socjalny program pomocy rodzinie, jednak wygląda na to, że możemy spodziewać się podwyżki. Podano już nawet liczby!

500+ popiera wielu obywateli

Obecna partia rządząca wygrała drugie wyboru z rzędu w dużej mierze właśnie za sprawą programu 500+. Choć na początku zapowiedzi te traktowane były sceptycznie, ostatecznie zostały zrealizowane. Ponadto socjalny projekt został powiększony o o kwotę na pierwsze dziecko.

Tak zwana “podwyżka” jest właściwie wyrównaniem.

Jak twierdzą ekonomiści, 500 zł straciło na wartości w przeciągu ostatnich lat. Dane specjalistów wskazują, że obecnie jest to raczej około 430 złotych. Czym byłaby w takim razie podwyżka? Wyrównaniem do wartości z kilku poprzednich lat. Dr Marek Zuber tłumaczy cały mechanizm podniesienia świadczenia:

Inflacja zjada 500 plus. Najbiedniejsze rodziny najwięcej wydają na żywność i dla nich 500 plus nie jest warte 500 zł, ale już 430 zł

Kiedy możemy się spodziewać podwyżki?

Jest ona rozważana już w tym momencie. Jednak z informacji wynika, że nastąpi to raczej w przyszłym roku. Według wiceministra resortu kolejna podwyżka jest już zaplanowana. Znamy nawet konkretne kwoty:

Trudno nie zauważyć, że cena sklepowych towarów stale rośnie. Obliczenia Super Expresu wskazują na możliwość podniesienia świadczenia o około 40 złotych. Pytanie, czy będzie to odpowiednia rekompensata za coraz większe rachunki za codzienne zakupy.

Myślicie, że podwyżka 500 plus to dobry pomysł?


Źródło: www.se.pl , popularne.pl

Co myślisz?

Anna

Napisane przez Anna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Chcą zabrać zasiłki socjalne! Koniec 500+?

Co wiesz o bohaterkach „Królowych Życia?” Quiz!