w , , ,

Nocą wysadzali bankomaty w całym kraju

Wydział Kryminalny z Bydgoszczy i Sępólna Krajeńskiego zatrzymał trzy osoby. Dwójce mężczyzn zarzucono włamania do bankomatów na terenie całej Polskim, a kobiecie pomoc w całym przedsięwzięciu. Cała trójka zostanie aresztowana.

Śledzenie złodziei zajmujących się włamaniami do bankomatów pomimo trudów przynosi swoje pierwsze skutki. Najistotniejszymi elementami są znalezione ślady, a także nagranie z pobliskich kamer.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu próbowali ustalić tożsamość włamywaczy, którzy dokonywali kradzieży w całej okolicy. W nocy złodzieje wiercili dziury w bankomatach, by następnie spowodować wybuch. Jednokrotnie próbowali użyć do tego palnika. Po zdobyciu odpowiedniej ilości informacji policja znalazła mieeszkańców Janowca Wielkopolskiego. Tam zostali zatrzymani podejrzani – wszyscy w wieku około 30 lat.

Dowody zdobyte przez policję wystarczyły do tego, by postawić oskarżonym zarzuty. W przypadku 32-latka był to włam do pięciu bankomatów: 12 lipca, 14 sierpnia, 6 września, 6 października i 17 października, na terenie Szubina, Kamienia Krajeńskiego, Gniewkowa, Poznania i Kruszwicy. Jego szwagier współpracował z nim w Kamieniu Krajeńskim i Szubinie. Obaj usłyszeli zarzuty. Dodatkowo policja znalazła przy nich dużą ilość narkotyków, co poskutkowało kolejnym zarzutem.

Zatrzymanej kobiecie zarzucono współpracę w dokonywaniu napadów na bankomaty. Wydział Kryminalny ustalił, że była ona kierowcą oraz nabywała niezbędny sprzęt. W trakcie przeszukania zabzpieczeono butle z gazem, atrapy broni, palniki, wiertarki i kominiarki.

Troje włamywaczy znajduje się obecnie w Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie zostaną oskarżeni o wielokrotną napaść. Pojawił się również wniosek o aresztowanie wszystkich sprawców.


Źródło: kryminalki.pl , Kujawsko-pomorska Policja

Co myślisz?

Marta

Napisane przez Marta

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Rozpoznajesz go? Jest poszukiwany za kradzież pieniędzy z bankomatu!

Gdańsk: Rozpoznajesz go? Dokonał kradzieży zegarka wartego 144 tysiące złotych!? [ZDJĘCIA]