wesolowka.pl

Zaplanuj wakacje na polskiej wsi

Błogi wypoczynek nad jeziorem: poznaj 3 zaciszne i urokliwe miejscowości na Mazurach!

jezioro

Nie da się ukryć, że w Polsce mamy kilka topowych regionów wakacyjnych: miejscowości nadmorskie, łańcuchy górskie i Mazury! Każdy z nich szczyci się wspaniałymi walorami naturalnymi i oferuje turystom liczne atrakcje. Zdecydowanie każdy może znaleźć swoją wymarzoną przestrzeń do wypoczynku.

Jeśli w tym roku marzysz o chwilach wyciszenia z dala od wielkomiejskiego gwaru i chętnie otoczysz się sielską atmosferą, powinieneś wziąć pod uwagę Mazury! Wówczas warto postawić na mniejsze, a tym samym mniej popularne miejsca, by faktycznie poczuć ten błogi spokój. Choć takie miejscowości, jak Mikołajki, Giżycko, czy Mrągowo są przepiękne, to bywają bardzo zatłoczone. Poznaj zatem propozycję zacisznych miejsc, gdzie można wypocząć nad jeziorem!

Znakomite miejsca na wycieczkę znajdują się również na https://www.olsztynski.pl/co-warto-zobaczyc-w-olsztynie/. gdzie wrzucamy szczegółowe opisy na temat zabytków w Olsztynie i okolicach.

Top 3 zaciszne miejscowości na Mazurach

Mazurska wieś Kruklanki, ukryta jest w pagórkowatym krajobrazie, pomiędzy lasami, jeziorami i rzeką Sapiną. W tym miejscu na próżno szukać bardziej kreatywnych atrakcji, gdyż pierwsze skrzypce gra po prostu natura! Oczywiście można skorzystać tu z takich rekreacji jak spływy kajakowe, kąpieliska, wycieczki rowerowe, czy też wędkarstwo.

Malownicza wioska Popielno! Choć jest położona nad brzegiem najsłynniejszego, mazurskiego jeziora Śniardwy, zachwyca spokojem i ciszą. W miejscowości tej uwagę przyciągają zadbane drewniane chaty i stada koni, jakie można napotkać ze względu na zlokalizowaną tu hodowlę konika polskiego.

Zaciszna miejscowość Stare Sady. To bardzo zadbana wioska niedaleko od Mikołajek i zdaje się, że nieco w ich cieniu. Położona nad jeziorem Tałty. Oferuje relaks w pięknych okolicznościach przyrody i w bardzo komfortowych miejscach noclegowych.