w , ,

WrrWrr ZwycięstwoZwycięstwo MądralaMądrala

Chcą zabrać zasiłki socjalne! Koniec 500+?

Efektem niedawnych wyborów było dostanie się Konfederacji do sejmu. Część jej przedstawicieli po ponad trzydziestu latach wróciła na ławę sejmową. Konfederacja wielokrotnie wypowiadała się negatywnie o rządowych programach socjalnych, zasłynęło również z głoszeniem niecodziennych idei. Czy będą postulowali za usunięciem programu 500 plus? Na ten temat wypowiedział się poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz.

Konfederacja dostała się do sejmu

Dobromir Sośnierz jest jedynym politykiem Konfederacji z województwa śląskiego, który otrzymał mandat poselski. Jednym z kandydatów był również jego ojciec, Andrzej Sośnierz, startujący z ramieina Prawa i Sprawiedliwości. W przeciwieństwie do ojca, Dobromir kontynuuje wieloletnią współpracę z Januszem Korwin-Mikkem.

Wielu wyborcom Konfederacja może kojarzyć się z hasłami uważanymi za faszystowskie, a także z ugrupowaniem Ruchu Narodowego. Posłowie ugrupowania znani są z głoszenia często niepopularnych poglądów, które okazały się być strzałem w dziesiątkę, gdy chodzi o kampanię wyborczą – Konfederacja uzyskała ponad milion dwieście tysięcy głosów.

Kiedy Konfederacja chce zlikwidować 500 plus?

W wywiadzie z dziennikarzem “Onetu” Sośnierz zapewnia, że ugrupowanie Konfederacja nie skończy na mówieniu:

Wyrażam za każdym razem poglądy, co do których jestem przekonany i mogę ich bronić. Czasami forma może wydawać się kontrowersyjna, ale z drugiej strony mówię też wiele rzeczy, które nie są kontrowersyjne. Po prostu do mediów przebijają się od czasu do czasu te ostrzejsze wypowiedzi

Jednym z celów Konfederacji jest liberalizacja polskiej godpodarki. Przekłada się to bezpośrednio na niechęć do takich programów socjalnych jak 500 plus. Według Sośnierza pierwsze negatywne skutki ekonomiczne zauważymy już w obecnej kadencji Sejmu:

Jak twierdzi polityk Konfederacji, program socjalny 500+ jest jedynie sposobem na przekonanie do siebie wyborców. Według niego pobierający zasiłek na dzieci powinni być wyłączeni z głosowania. Sośnierz postuluje za zniesieniem 500 plus, a zamiast niego wprowadzić ulgi podatkowe.

Ulga podatkowa i likwidacja 500 plus

Zdaniem polityka program 500 plus to sposób na przekupywanie wyborców. Dlatego uważa, że ci, którzy pobierają świadczenie, nie powinni głosować. Sośnierz uważa, że ten program powinien zostać zlikwidowany, a w jego miejsce mogłyby pojawić się ulgi podatkowe:

Docelowo uważam, że 500 plus jest do likwidacji. To wyjątkowo demoralizujący sposób prowadzenia polityki PiS. To kupowanie wyborców. To nie jest postulat Konfederacji, staram się to zastrzegać, jeśli o tym mówię. (…) Ale jeśli Konfederacja miałaby decydujący głos, to zlikwidowałaby 500 plus, ale zlikwidowałaby też podatek dochodowy. Cały problem by zniknął

Posłowie Konfederacji zdobyli 11 miejsc w Sejmie

Obecnie prawicowa partia zdobyła 11 mandatów upoważniających do zasiadania w sali sejmowej. Likwidacja zasiłków socjalnych będzie musiała zatem jeszcze trochę poczekać, o ile przepowiednia krachu gospodarczego się nie ziści. Okazuje się jednak, że nawet z 11 posłami można zacząć wprowadzać pewne zmiany w prawie:

Nic nie wskazuje, że będziemy głosem decydującym w tym Sejmie. Może coś się uda poprawić, może coś się uda zmienić, ale to raczej będą rzeczy drobne. Być może PiS będzie potrzebował pomocy, a być może opozycja będzie chciała, żebyśmy pomagali w blokowaniu szkodliwych pomysłów. W ciągu roku czy dwóch nie zmieni się systemu, który jest tak głęboko chory


Źródło: slask.onet.pl , popularne.pl

Co myślisz?

Anna

Napisane przez Anna

Komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Panie Sosniesz czy jak ci tam emerytury plus też wyjebać bo ubecy i sbecy mają po 5-6 tys emerytury ulgi tak tzn podatki tylko 11procent wprowadzić i rodzinne jak w krajach UE i będzie zajebjaszczo.A jak nie to wypierdalać wszyscy z rządu i dać młodym porządzić a nie staruchów którzy za czasów komunizmu się dorobili na cudzej krzywdzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Pierwsza praca córki prezydenta! Zobacz, ile zarabia Kinga Duda!

500+ może wzrosnąć! Zobacz, o ile!