Zamiast rolnictwa agroturystyka

Zamiast rolnictwa agroturystyka

Battle of the Giants- Murano Glass Vs Czeskie szkło

Dziś, szkło tworzony jest w wielu krajach świata, a wiele krajów opracowuje reputację wybitnego sztuki szkła. Ale dla wielu wieków, były dwa miejsca, które produkują wielkie Glass Art – Murano we Włoszech, a kilka miejsc w Czechach, co jest dziś w Republice Czeskiej.

szkło z Murano

Mała włoska wyspa Murano, w weneckiej lagunie, był centrum światowej produkcji szkła z 14. wieku. Słyną z dmuchanego szkła wykwintnych kształtach druk transferowy i formach, Murano artyści opracowali wiele nowych technik, które są wykorzystywane do dziś, takie jak szkła krystalicznego, emaliowanego szkła (Smalto), szkła z gwintem złota (awenturyn), wielokolorowe (millefiori), mleka ( lattimo), by wymienić tylko kilka.

Zamiast rolnictwa agroturystyka

Szkła Murano był również znany ze swoich kolorach. Sposoby barwę, stosując różne środki barwiące i środki chemiczne. Środek barwiący ziemi, miesza i stapia się ze szkłem. Wiele z tych barwników są stosowane do dziś.

Przez wiele wieków, Murano był centrum lukratywnego handlu zagranicznego w naczynia, żyrandole i lustra. Techniki weneckie twórcy szkła stosowanego były trzymane w wielkiej tajemnicy, więc Murano udało się utrzymać monopol w produkcji szkła od wieków. Co sprawiło, Murano tak różni się składem od wszystkich innych był fakt, że lokalne kamyki kwarcu były prawie czystą krzemionkę, grunt na bardzo drobnym piaskiem. W połączeniu z sody kalcynowanej z Lewantu, twórcy Murano były w stanie wytwarzać szkło o wyjątkowej jakości. Pomogło to, że odbywają się one monopol na import sody.

Czeskie szkło

Co sprawia, Czeskie szkło lub czeskiego kryształu, tak odmienną od Murano jest to, że jest urządzony przez szlifowanie, technikę zwaną szkło obrobione na zimno. Technika ta została wykorzystana w Czechach (obecnie Czechy) i na Śląsku (dziś Polska) od 13 wieku.
Artykuł dzięki: jakie oc

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *