Atrakcje Dolnego Slaska

Atrakcje Dolnego Slaska

Atrakcje Dolnego Slaska

Dolny Śląsk, chociaż do tej pory kojarzony z przemysłem i urbanizacją, zmienia się w popularny turystyczny region z prawdziwego zdarzenia. Sprzyjają temu warunki naturalne tego terenu – liczne pasma górskie, w tym np. Góry Sowie, przepiękne lasy, malownicze doliny i potoki. Dolny Śląsk słynie więc z licznych atrakcji naturalnych – punktów widokowych, tras turystycznych, zarówno rowerowych, jak i pieszych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych składka oc ac.

Atrakcje Dolnego Slaska

Ponadto region ten dysponuje bogatym wachlarzem zabytków historycznych. Znajdziemy tu zarówno wiekowe warownie, takie jak zamek Grodno, Książ czy Twierdza Kłodzka, jak i zabytki sakralne – kościoły i bazyliki, np. Wambierzycką i Krzeszowską. Dolny Śląsk zyskał też rozgłos dzięki pozostałościom po II wojnie światowej, z czego słynny jest hitlerowski górniczy kompleks Riese czy też szczyt Osówki.

Na Dolnym Śląsku znajdują się zarówno niewielkie miejscowości z bogatą ofertą agroturystyczną, jak i kurorty turystyczne z licznymi restauracjami, galeriami czy wyciągami narciarskimi. Wszystko to sprawia, że Dolny Śląsk jest dziś uznawany za region obfitujący w walory turystyczne, czego potwierdzeniem są coraz liczniej przyjeżdżający tu turyści nie tylko z Polski, ale i zza granicy.

Artykuł dzięki: http://danel-hurt.pl/bluzki-damskie,data,182,0.html