Agroturystyka

Agroturystyka

Agroturystyka

Agroturystyka to specyficzna forma turystyki o wielowiekowej tradycji, jednak dzisiaj przeżywająca prawdziwy renesans. Szybkie tempo życia w wielkim mieście, hałas, problemy zdrowotne, zanieczyszczenia – wszystko to sprawia, że człowiek wraca do natury, chce z nią obcować. Przyroda pozwala ‚naładować baterie’, dodaje energii i pomaga myśleć pozytywnie.

Agroturystyka

Czyste powietrze, malownicze widoki, świeże, naturalne jedzenie – to idealny przepis na odpoczynek dla ciała i ducha. Agroturystyka to wczasy spędzane właśnie na łonie natury, najczęściej w gospodarstwach wiejskich czy na farmach . Spędzając czas w takim miejscu poznajemy zwyczaje panujące na wsi, związane np. z oporządzaniem zwierząt wiejskich czy produkcją żywności, np. serów i przetworów. Lokalizacja obiektów agroturystycznych w malowniczych miejscach – wśród pól, łąk, lasów, jezior i gór – sprawia, że dostępne są tam też naturalne atrakcje, np. piesze czy rowerowe szlaki turystyczne. Na wsi można aktywnie spędzać czas także dzięki często oferowanej przez gospodarstwa agroturystyczne jeździe konnej bądź rybołówstwie. To doskonała propozycja zarówno dla dorosłych, zmęczonych codziennym tempem życia, jak i dla dzieci, które dzisiaj często pozbawione są możliwości przebywania na wsi.

Dla najmłodszych udział w pracach na gospodarstwie, zwłaszcza związanych z opieką na zwierzętami wiejskimi, to prawdziwa atrakcja. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób planując urlop korzysta właśni z ofert agroturystycznych.

Artykuł dzięki: